Probouzíme v dětech zájem o aktivní hraní

„Hledáme cesty, jak umožnit bližší kontakt dětí s hudbou.“ říká Anna Nováková z Nadačního fondu The Music FunDation, který letos úspěšně zrealizoval první z workshopů projektu Muzikanti do škol.

„Zveme profesionální muzikanty do školních lavic, aby sdíleli s žáky II. stupně své nadšení pro hudbu a muzicírování a bourali předsudky vůči aktivnímu hraní.“ přibližuje Nováková princip fungování projektu. Muzikanti v partnerské škole v průběhu jednoho dne suplují hodiny hudební výchovy, seznamují žáky s hudebními technikami, nástroji, teorií i muzikantskou praxí. Každý muzikant přináší do hodiny svůj osobitý pohled, jiné téma a jedinečnou zkušenost.

Jak vzniká skladba? Co jsou to hudební smyčky? Jaké nahrávací hudební programy známe? K čemu nám je harmonie? Jak přistupovat ke skladbě textů písní? To vše se děti dozví zábavnou interaktivní formou přímo od zdroje, profesionálních muzikantů.


VIDEO Pilotního dílu projektu na ZŠ Roztoky se zúčastnili hudebníci Ondřej a Štěpán Škochovi. Spolu s Petrem Kužvartem provedli žáky procesem tvorby písně. Rapperka Sharkass pak žákům přiblížila práci s texty a beaty.


Zapojte se do projektu

Projekt je ve školním roce 2018/2019 otevřen i dalším základním školám a aktivním muzikantům. Kontaktovat lze Nadační fond The Music FunDation na adrese anna.novakova@tmf.cz

Projekt Muzikanti do škol realizuje The Music FunDation ve spolupráci se Svazem autorů a interpretů.