„Salsa“ s talentovanou Adélou Jonášovou

Adéla Jonášová je muzikantka, která už dlouho hledá svoji vlastní cestu a vypadá to, že ji našla. Její písnička Salsa uspěla v hitparádě Česká Dvanáctka, popové sestře úspěšné soutěže Folkparáda. Adéla a její Salsa tak dostaly šanci zařadit se do playlistu Českého rozhlasu. Dobré písničky a skvělý repertoár, to je základ úspěchu každého interpreta, a je samozřejmě velkou výhodou, když si interpret umí písničky i napsat.

Adéla je zpěvačka, skladatelka a textařka z Českých Budějovic. Své písně hraje na kytaru, klavír, mandolínu i třeba irské flétny. Hostovala na albech různých žánrů a interpretů, například Aleše Brichty či Pavla Žalmana Lohonky. V roce 2015 vydala své první EP se čtyřmi písničkami, které jsou volně k poslechu zde. K EP vyšel také oficiální klip k písni Dejvice.

Poslechněte si rozhovor s Adélou:

 

Česká Dvanáctka i její žánrová varianta Folkparáda představují zajímavou šanci pro mladé muzikanty a jejich tvorbu. Přihlásit svou nahrávku může každý přímo tady na webu Hrajučesky. Česká Dvanáctka se vysílá každý týden a písnička, která se v ní udrží 12 týdnů, se automaticky stává součástí playlistu Českého rozhlasu.

Na České Dvanáctce spolupracujeme se Svazem autorů a interpretů, který dlouhodobě pomáhá a radí začínajícím i zkušeným muzikantům ve všem, co se týká provozování hudební činnosti.